В Одесі частково завершили реставрацію будинку Лібмана

Суббота, 3 сентября 2022, 12:15
У останні дні серпня з будинку Лібмана на розі Садової та Преображенської в Одесі зняли будівельний паркан. Реставраційні роботи частково завершені.
В Одесі частково завершили реставрацію будинку Лібмана

Будинок Лібмана в центрі Одеси тепер можна бачити у майже відреставрованому вигляді. Його фасад вже відновлено, але деякий обсяг ще залишився. Міська влада обіцяє завершити всі роботи, які затягнулися через напад росії на Україну, до початку зими 2022 року.

Усі роботи, які залишилися – покриття купола, відновлення скульптур, ліхтарів вхідної групи та заміну 10 вікон – планується завершити до початку зимового сезону.

Один з етапів реставрації завершився як раз напередодні війни, у лютому.

Фасад будинку пофарбований у кілька відтінків жовтого та бежевого кольорів. У вікнах встановлені нові склопакети зі світловідбиваючим затемненим склом, що імітують старі дерев'яні віконні рами.

Роботи з капітального ремонту фасаду та даху будинку Лібмана розпочалися ще у вересні 2019 року, коли основні роботи з реставрації сусіднього будинку Руссова майже закінчилися. Займалася цим та сама компанія - "Укрспецпроект", яку за даними ЗМІ, пов'язують із бізнесменом Русланом Тарпаном. Але восени 2020 року реставрація припинилася. Зиму з її затяжними дощами та снігопадами будинок Лібмана "зустрів" у напіврозібраному стані. Частина його даху розібрана вщент, до перекриттів між п'ятим поверхом і горищем. Крім того, більша частина квартир другого, третього та п'ятого поверхів фізично не існували на момент початку реставрації: на цих поверхах розгромлено та частково знесено ще 5-10 років тому всі некапітальні внутрішні стіни. Також у будинку деформовано фундамент. У вересні 2019 року у будинку виникла пожежа.

comments powered by HyperComments