Залізниця може збудувати власні електростанції

П'ятниця, 7 червня 2024, 14:04
Мова йде про створення "Укрзалізницею" мережі невеликих газових теплових електростанцій загальною потужністю до 250 мегаватт - це приблизно чверть потужності одного типового ядерного енергоблоку.
Залізниця може збудувати власні електростанції

"Укрзалізниця" планує побудувати десятки газових електростанцій загальною потужністю до 250 МВт у різних регіонах, повідомив голова правління АТ УЗ Євген Лященко. За наявності фінансування реалізацію проєкту можуть розпочати вже цього літа.

Залізниця входить до п’ятірки найбільших розподільчих компаній країни за протяжністю мережі та обсягами перетоку. Генерація електроенергії загальною потужністю 250 МВт дозволить компанії частково покрити власні потреби в живленні об’єктів критичної інфраструктури та споживачів по всій Україні, які підключені до розподільчої мережі УЗ.

Загальні потреби "Укрзалізниці" в електроенергії сягають 300 МВт. Тобто, заплановані нові потужності можуть майже повністю забезпечити залізницю електроенергією і зроблять її менш залежною від ситуації у загальній енергомережі. І це дуже важливо для пасажирських і вантажних перевезень, що здійснюються, головними чином, під електротягою.

"Укрзалізниця" входить до п’ятірки найбільших розподільчих компаній України за протяжністю електромережі та обсягами перетоку. УЗ є єдиним оператором на українському енергоринку, через мережу якого можливо здійснювати транзит електроенергії у разі пошкодження мереж НЕК "Укренерго".

Наразі компанія шукає джерела фінансування, зокрема веде переговори щодо залучення грантів і міжнародної фінансової допомоги. Також тривають переговори з постачальниками обладнання. "Терміни виконання робіт залежать від фінансування та наявності необхідного обладнання", - додав Лященко. 

 

comments powered by HyperComments