Українські енергооб'єкти отримують захист

Понедельник, 20 ноября 2023, 13:33
Мова йде про спеціальні захисні споруди, які створюються на об'єктах енергетики з метою зменшення обсягів можливих ушкоджень під час обстрілів.
Українські енергооб'єкти отримують захист

Обʼєкти енергетичної інфраструктури в Україні забезпечили трьома рівнями захисту. Вони вбережуть важливі об'єкти від ракет, дронів та їхніх уламків. Це допоможе зберегти світло та тепло в умовах повторного енерготерору окупантів взимку.

Про це повідомило Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України. Зазначається, що відповідне рішення ухвалив уряд України спільно Генеральним штабом ЗСУ.

Перший рівень захисту - спорудження габіонів (мішки з піском, скріплені металевими клітинами - ред.)та біг-бегів. На сьогодні Агентство відновлення захищає 90 обʼєктів у 21 області від уламків дронів та ракет.

Другий рівень - це захист від дронів та шахедів. Йдеться про бетонні конструкції, які будують навколо основної мережі "Укренерго", починаючи з березня цього року. Під таким захистом вже знаходяться 22 підстанції, 63 автотрансформатори у 14 областях.

Третій рівень - це захист від ракет. Під захистом 22 підстанції від прямого влучання найпотужнішими ракетами у 14 областях.

Під час проєктування захисту енергооб'єктів використовували дані від Генштабу, настанови для інженерних військ та міжнародні нормативні документи, отримані від спеціалізованих світових фахівців. Тут працюємо спільно з "Укренерго" - вони формують завдання на проектування та будівництво", - повідомили в пресслужбі Держагентства відновлення.

comments powered by HyperComments