Україна починає процес виключення росії з Радбезу ООН

Вівторок, 9 липня 2024, 15:45
На тлі останнього ракетного удару росіян по Україні постійний представник нашої держави у ООН поставив питання про нелегітимність перебування у Раді Безпеки ООН самої росії.
Україна починає процес виключення росії з Радбезу ООН

Наразі росія зловживає правом вето в ООН і, що парадоксально, головує в Раді безпеки. Про це заявив постпред України в Організації Об’єднаних Націй Сергій Кислиця.

Він підкреслив, що російська федерація схильна вчиняти найогидніші злочини під час свого головування.

Кислиця закликав членів Радбезу переглянути можливість росії користуватися правом вето в ООН. Після російського обстрілу 8 липня Україна ініціювала екстрене засідання Ради безпеки організації. Воно відбудеться сьогодні.

“Скільки ще знадобиться російських злочинів, щоб вирішити питання про перебування диктаторського кремлівського режиму в радянській постійній резиденції? Які жорстокості потрібно вчинити, щоб вето агресора було проігноровано, а Рада безпеки могла відреагувати на агресію і воєнні злочини росії?”, — написав Кислиця.

Зауважимо, що після розпаду СРСР його місце у Радбезі ООН автоматично зайняла росія, яка зараз є єдиною державою, що є членом ООН, але не надала відповідні установчі документи про вступ до цієї організації загалом і, конкретно, про постійне членство у Раді Безпеки ООН. Свого часу, при заснуванні ООН, серед держав-засновниць були у 1945 році окремо СРСР, а також, формально як незалежні держави - Україна та білорусь у статусі радянських республік. Згодом і Україна, і білорусь залишилися членами ООН на основі тих установчих документів, що свого часу подавали УРСР та БРСР, а ось російська федерація таких документів не надала взагалі, оголосивши себе правоспадкоємицею СРСР.

comments powered by HyperComments