Найбільші у світі шанси на розпад та перетворення на "failed state" зараз маэ росія

Среда, 11 января 2023, 14:04
Видання Financial Times оприлюднило невтішний для росії прогноз - саме росія має зараз найбільші шанси перетворитися на державу, яка не відбулася та розпастися.
Найбільші у світі шанси на розпад та перетворення на "failed state" зараз маэ росія

В умовах військово-політичної та економічної кризи в республіках рф назріватимуть сепаратистські настрої, а колонізовані Кремлем народи прагнутимуть незалежності. Росія переживає економічну кризу та зазнає великих втрат у війні проти України. Це дає ґрунт для західних політиків, які вважають, що росія як держава перебуває на межі розпаду. Однак ці проблеми зовсім не говорять про те, що територіальний розпад російської держави неминучий чи навіть перебуває на найближчому обрії. Про це йдеться в матеріалі Financial Times.

Автор публікації Кейсі Мішель звертає увагу на те, що Захід сприймає Росію як колоніальну імперію, і це засліплює політиків, які чекають розпаду рф. Але з огляду на те, що кількість жертв продовжує зростати, а бажанням президента Володимира путіна взяти реванш за розпад СРСР не видно кінця, можливий розпад рф більше не можна відкидати. Західні політики мають почати готуватися до цієї можливості швидше раніше, ніж пізніше, переконаний Мішель.

Водночас проводити точну аналогію між Радянським Союзом і сучасною росією не можна, хоча спадщина російського імперіалізму та політика колонізації дається взнаки й усе ще має місце в регіонах держави. Але з кожним днем ця політична стратегія Кремля стає дедалі болючішою. 

"Вторгнення в Україну фактично зруйнувало міф про путінську єдину Росію — не в останню чергу тому, що Кремль обрав для призову в армію представників конкретних національностей, таких як якути, татари та чеченці", — зазначає Мішель. За його словами, путінська війна перетворила ці національні меншини на "гарматне м'ясо" для Кремля, що викликало хвилю невдоволення, особливо серед бурятів. Отже, ситуація нагадує період перед розпадом СРСР, хоча, як заявив один чиновник із уряду Татарстану у вигнанні: "Наша боротьба за незалежність ще не почалася".

Підбиваючи підсумки, Мішель пише, що, незважаючи на колосальний досвід Кремля в придушенні сепаратизму, цього разу все може бути інакше, ніж 30 років тому, — народи РФ спостерігають, як на їхніх очах випаровуються всі обіцянки про федералізм, а західні країни дивляться на сучасну Росію як на імперію, яка намагається повернути собі колишні колонії.

Журналіст пише, що війна путіна в Україні ризикує перетворити росію на державу з неконтрольованими кордонами. Це дає народам, колонізованим росією та кинутим у горнило конфлікту, шанс заявити про свій суверенітет і свободу. А Заходу треба бути готовим до цього, оскільки думати про те, що путінська імперія, як і інші, не розпадатиметься — це чергова помилка уяви, підсумував Мішель.

Автор публікації Кейсі Мішель — американський політичний оглядач і журналіст-розслідувач. Відомий в Україні тим, що написав книгу "Американська клептократія", де йдеться про факти можливого відмивання коштів українським олігархом і бізнесменом Ігорем Коломойським шляхом купівлі кількох заводів у США.

Також відома його стаття "Деколонізувати росію", яку можна серйозно назвати маніфестом антиросійських сил. У публікації відкрито йдеться про необхідність повного розчленування та, відповідно, знищення російської Федерації.

Нагадаємо, Центр стратегії та безпеки імені Брента Скоукрофта 10 січня опублікував результати опитування глобальних стратегів із усього світу щодо майбутнього росії на найближчі 10 років. За даними, 46% респондентів аналітичного центру вважають, що протягом наступного десятиліття РФ або стане "державою, що не відбулася", або розпадеться на кілька частин.

comments powered by HyperComments