В Одесі побував швейцарський посол

Пятница, 4 ноября 2022, 12:16
Напередодні Одесу відвідав Надзвичайний і Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні та Республіці Молдова пан Клод Вільд.
В Одесі побував швейцарський посол

Під час зустрічі обговорювались питання «Зернової ініціативи», підготовка міста до зимового періоду, допомога Швейцарії у гуманітарних проєктах та проєктах із діджиталізаціі України, а також участь Одеси у відборі на проведення «EXPO 2030».

Клод Вільд зазначив, що і швейцарський уряд, і бізнес активно підтримують Україну на економічному та соціальному фронтах, що є надзвичайно важливим.

«Своєю стійкістю та мужністю ви підносите всім нам урок протистояння та сили у боротьбі за незалежність своєї країни. Ви платите своєю кров'ю за європейську цивілізацію. Тому Швейцарія повністю на боці України», - зазначив Надзвичайний та Повноважний Посол Швейцарської Конфедерації в Україні.

У свою чергу Максим Марченко подякував Клоду Вільду за допомогу та підтримку Швейцарії, а також запропонував обговорити низку конкретних проектів з відновлення об'єктів Одещини, які постраждали в результаті ракетних ударів.

«Внаслідок військової агресії Росії проти України, Одеська область стала домом для внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій України та великим логістичним та гуманітарним хабом для здійснення адміністративного управління, гуманітарного кризового реагування та ресурсною базою для Півдня України, в тому числі і для Миколаївської та Херсонської області. У регіоні зберігся кадровий експертний потенціал та ресурсна здатність для відновлення Одеської області та підтримки сусідніх регіонів. Будемо вдячні вам за подальшу підтримку кількох важливих проектів для їхньої спільної реалізації» – сказав керівник Одеської ОВ Максим Марченко.

Ключовим пунктом розмови стала розробка плану відновлення та розвитку Одеської області у військових та післявоєнних умовах.

«Наша мета з вашою підтримкою знайти та відпрацювати ефективні рішення для якнайшвидшого відновлення найважливіших економічних та соціальних процесів, забезпечення сталого економічного та соціального зростання регіону. Окремою складовою буде стимулювання приватних інвестицій та підприємництва; підтримка малого та середнього бізнесу; відновлення та модернізація житла та соціальної інфраструктури та найголовніше – відновлення пошкоджених об'єктів внаслідок збройної агресії Росії на території Одеської області» – додав Максим Марченко.

Окремо торкнулися планів проведення Всесвітньої виставки «Експо — 2030» в Одесі, що теж може стати важливим кроком у відновленні країни. У цьому контексті Клод Вільд наголосив, що план Маршала щодо відновлення України вже обговорюється на найвищому політичному рівні у багатьох країнах-партнерах, і Одеса має бути обов'язково включена до цього плану та стати своєрідним інвестиційним хабом. А проведення Експо-2030 саме в Одесі прискорить розвиток регіону на десятиліття вперед.

Сторони також домовилися про подальшу активну співпрацю та активізацію роботи з реалізації запропонованих проектів не лише в економічній площині, а й у проектах з диджиталізації та методичного спрямування, зокрема, проведення швейцарськими експертами стажування та навчання для державних службовців області.

comments powered by HyperComments