Показали модернізовані українські морські дрони

Середа, 6 березня 2024, 12:46
СБУ показала модернізовану версію морських дронів. А у США обіцяють, що Україна має дуже багато "сюрпризів" для російського флоту, які призведуть до його знищення.
Показали модернізовані українські морські дрони

Служба безпеки України продемонструвала перший морський дрон, який був виготовлений завдяки масштабному волонтерському збору.  В рекордні терміни завдяки українському бізнесу, міжнародним донорам і українцям зібрано майже 300 мільйонів гривень на 35 морських дронів СБУ «Sea Baby».

Перший зразок у цій партії, який СБУ показала під час тестувань, отримав назву «Авдіївка». Він відрізняється від попереднього покоління, в тому числі й зовнішнім виглядом. «Sea baby» 2024 року випуску – це дрон нового покоління, який вдосконалений і ще більш смертоносний для ворога. «Майбутнє саме за технологічними підходами у війні. СБУ сьогодні намагається бути першою в цьому напрямку, і це реально вдається. У лавах служби ми виростили унікальних фахівців з морських дронів, аби й далі вдосконалювати і масштабувати роботу з очищення Чорного моря від ворога. Наша задача: знищувати окупантів і наближати Перемогу», - зазначив Голова СБУ Василь Малюк.

Як і кожна модель морських дронів, «Авдіївка» пройде повний цикл морських випробувань. У процесі команда розробників СБУ буде адаптувати новітнє бортове озброєння, спеціально сконструйоване та виготовлене для використання на багатоцільових платформах, якими є «Sea Baby». «Новий «SeaBaby 2024» має вдосконалені технічні характеристики, більшу бойову та маневрену спроможність. Він здатен доставити майже тонну вибухівки на понад тисячу кілометрів. СБУ задумувала цей дрон як універсальну платформу, на якій буде розміщуватися різне озброєння», – розповів «Хантер», бригадний генерал СБУ.

Саме за допомогою морських дронів СБУ підірвала Кримський міст і вразила в цілому 11 російських військових кораблів.

Україна не раз показувала, що може досягати перемог на полі бою, зокрема "мають сюрпризи в запасі" для флоту росії, про що заявив наречник Державного департаменту США Метью Міллер.

"Ми віримо, що Україна має план, який вона може виконати, щоб досягти перемог на полі бою. Ми бачили, як вони здобувають перемоги на полі бою, нещодавно в Чорному морі вони потопили ще один російський корабель. Тому я думаю у них є сюрпризи в запасі, чекаємо на них з нетерпінням", – зазначив Міллер. 

Цікаво, що все це відбулося наступного дня після знищення успішною атакою морських дронів, але не СБУ, а ГУР МО України, російського патрульного корвета "Сергій Котов" біля Керченської протоки.

comments powered by HyperComments