Як знищили російський катер і відступ російського флоту (ВІДЕО)

Понеділок, 23 січня 2023, 18:01
Аналізуємо діяльність російського флоту за останні дні та його можливості для загрози Одесі, а також знищення російського катеру.
Як знищили російський катер і відступ російського флоту (ВІДЕО)

Починаючи аж з 14 січня росіяни постійно тримали напруження у Чорному морі, загрожуючі Одесі та іншим містам України ракетними обстрілами. У складі оперативного з'єднання чорноморського флоту було в період з 14 по 20 січня у тих чи інших комбінаціях у морі постійно було відразу 6 "каліброносців" - і це була найтриваліша концентрація ударних сил за весь час війни. Однак 21 січня їх залишилося 5 - 4 надводних кораблі та 1 підводний човен. А як раз 22 січня той підводний човен також повернувся у базу, в морі було 4 ракетоносці. 23 січня повернувся у базу ще один корабель - і в морі залишається три надводних кораблі, на яких є 24 ракети "Калібр". Загалом сьогодні в морі перебуває 11 російських кораблів, серед яких 3 вищезгадані ракетні та 2 десантних кораблі.

Вранці 23 січня стало відомо, що був знищений черговий російський катер - і це довело російські втрати на морі до 18 одиниць. Справа була такою. Під Херсоном, у дельті Дніпра, росіяни спробували висадити чи то десант, чи то невелику ДРГ на один з Потьмкінських островів. Це завершилося для них повним розгромом та потопленням катера, який переобладнали з цивільного під військові цілі. Це вже другий російський катер, знищений у цьому районі за останні пару тижнів.

До речі, оперативне командування "Південь" ЗСУ кілька днів тому наголосило про повну захищеність узбережжя Одеської та Миколаївської областей від будь-якого російського десанту. Цьому є кілька причин - і потужний захист самого узбережжя, і наявність протикорабельних ракет, що робить неможливим навіть наближення великих російських кораблів на відстань менш ніж 120 кілометрів до берега. І, звісно, на це впливає стратегічна поразка російського флоту, який не може нічого окрім ракетних ударів з великої відстані.

Є свіженька інформація про дислокацію росіян у Севастополі на основі космічних знімків за 21 січня. Там був помічений один з фрегатів проекту 11356, який зайшов у Севастополь на коротку ротацію, два десантні кораблі проекту 775, два підводні човни, а також ряд інших кораблів, які вже кілька місяців стоять біля причалів і бояться виходити в море взагалі - це, передусім, два старі фрегати проекту 1135,

У Шотландії продовжуються тренування та навчання двох переданих ВМС України мінних тральщиків типу "Сендаун", які отримали назви "Черкаси" та "Чернігів", а їх тактичні номери такі ж самі, як у захоплених росіянами ще 2014 року українських кораблів цього класу. Зауважу, що ці два кораблі, скоріш за все, залишаться у британських водах до кінця війни - а після цього відразу займуться розмінування Чорного моря поблизу Одеси.

Росіяни продовжують вивозити морем з Севастополя вкрадене українське зерно. А також всіляко гальмують роботу "зернового коридору".

comments powered by HyperComments