5 варіантів: як ліквідувати російський флот у Чорному морі (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Четверг, 17 ноября 2022, 11:17
Аналізуємо наявне становище російського чорноморського флоту та 5 варіантів його подальшої долі - всі вони ведуть до загибелі чи капітуляції.
5 варіантів: як ліквідувати російський флот у Чорному морі (ВІДЕО)

Після ударів по Севастополю і флоту росії 29 жовтня у росіян стало з флотом на Чорному морі дуже погано. Обидва фрегати проекту 11356, "Адмирал Макаров" та "Адмирал Эссен" стоять у ремонті після отриманих пошкоджень - і це були у них єдині кораблі, що мали адекватну відносно систему ППО та могли діяти будь-якої погоди. З того, що залишилося - ударні можливості мають лише три маленькі корвети типу 21631 "Буян-М", на яких немає ППО і які навіть у легкий шторм стають небоєздатними та повертаються у бази. Є  ще підводні човни, але з 4 субмарин на Чорному морі, здатних нести ракети - дві в ремонті в Севастополі, інші вимушено базуються у Новоросійську. Тому зараз цей флот вимушено скоротив свою активність і майже припинив ракетні обстріли. 

Ударні кораблі чорноморського флоту росії стоять зараз у Севастополі, який зараз після звільнення Херсону та Кінбурнської коси опинився у зоні досяжності протикорабельних ракет "Нептун". А при наданні Україні більш далекобійних ракет до установок HIMARS, вони теж дотягнуться до Севастополя. До того ж, Севастополь, найзахищеніша російська база, повністю вразлива перед ударами безпілотників - і морських, і повітряних. Визволення Кінбурнської коси також означає, що ВМС України разом з іншими силами зробили те, що взагалі не зміг зробити російський флот - висадити десант. При тому, що ВМСУ мають лише один невеликий десантний корабель, а у росіян на початку було 12 великих десантних кораблів.

Тому перший варіант майбутньої долі чорноморського флоту - це залишатися в Севастополі під дамокловим мечем в очікуванні неминучого знищення кораблів прямо у базі - так само, як японці знищили російський флот у обложеному Порт-Артурі 1904 року, а німці розстрілювали російські кораблі в обложеному Севастополі 1941-го.

Другий варіант долі російського флоту - це вийти в море і негайно опинитися там під ударом ракет "Нептун" та цілої зграї дронів. Протистояти цьому росіяни не можуть, доведено крейсером "Москва" та фрегатом "Адмирал Макаров".

Третій варіант долі російського флоту, вже досить традиційний - зробити так, як зробило російське командування чорноморського флоту у 1854 році в Севастополі чи 1918 року в Новоросійську - вони просто затопили свої кораблі.

Четвертий варіант. Командування російського чорноморського флоту перед загрозою з боку ВМС України, що не мають жодного ударного корабля, просить гарантій у інших держав та просто інтернує флот в портах Туреччини, Болгарії чи Румунії, хоча невеликі кораблі та катери вони можуть спробувати перевести через Азовське море і Волго-Донський канал на Каспійське чи Балтійське моря.

Як цілком реальний можна розглядати і п'ятий варіант. Чорноморський флот росії просто капітулює та віддає вцілілі кораблі Україні у якості трофеїв.

comments powered by HyperComments