Як росіяни атакують дронами-камікадзе: дві ночі всратих шахедів

Олександр Вельможко  |  Неділя, 17 грудня 2023, 11:57
Дві ночі поспіль, 17 і 16 грудня, росіяни атакують Україну своїми дронами-камікадзе. Розбираємося, що відбувалося.

Вночі 17 грудня російські окупаційні війська атакували Україну крилатою ракетою «Іскандер-К», керованою авіаційною ракетою Х-59 (райони пусків – Крим та окупована Херсонщина), а також 20-ма ударними  безпілотниками типу «Shahed» з районів Приморсько-Ахтарськ – рф. та мис Чауда  – Крим.

До відбиття повітряного нападу залучено зенітні ракетні підрозділи та мобільні вогневі групи Повітряних Сил та Сил оборони України.

В результаті бойової роботи збито 20 «шахедів» та одну керовану авіаційну ракету Х-59. Крилата ракета «Іскандер-К» – не досягла своєї цілі.

Повітряні цілі знищено у межах Одеської, Херсонської, Запорізької та Хмельницької областей. З них 9 дронів збито над Одесою і Одеською областю, ще 7 над Херсонською областю. 

В Одесі повітряа атака тривала більше 5 годин.

Один зі збитих  дронів впав на приватний житловий будинок в Одеському районі і вибухнув. Вибуховою хвилею пошкоджено будинки навколо, ангар з майном приватної спортивної установи. Виникла масштабна пожежа, яку вогнеборці оперативно ліквідували. На місці виявлено одного загиблого чоловіка.

Перед цим у ніч на 16 грудня росіяни запустили на Україну відразу 31 ударний безпілотник типу «Shahed» з трьох напрямків – Приморсько-Ахтарськ, Сеща, Курськ - рф, які окупанти спрямували у різні регіони України. Одеську область позаминулої ночі дронами не атакували, повітряної тривоги не оголошували.

Сили ППО знищили 30 «шахедів» в межах Дніпропетровської, Київської, Вінницької, Чернігівської, Сумської, Полтавської, Черкаської, Херсонської, Запорізької, Миколаївської та Хмельницької областей.

Ось такі були дві ночі всратих шахедів в Україні.

Загалом офіційна статистика командування повітряних сил показала, що в період з 1 по 15 грудня був запущений 291 "шахед", з яких збили 249 - тобто, ППО працювала з ефективністю 85%. А якщо врахувати і два останні дні - то було запущено 342 дрони, з яких збили 299. І це дає загальну ефективність відбиття атак дронів у 88%. Більшу частину дронів збивають мобільні вогневі групи, які пересуваютсья на пікапах, озброєні ПЗРК та великокаліберними кулеметами, мають прожектори, тепловізори і іноді радари. Значна частина таких груп оснащується за рахунок волонтерських коштів. Також до оборони від дронів-камікадзе застосовуються німецькі самохідні зенітні артилерійські установки "Гепард" та аналогічні за призначенням радянські "Шилка", які також досить ефективно знищують оці "шахеди".

І наостанок добра новина. Україна запустила у масове виробництво власні ударні дрони-камікадзе AQ-400 Scythe. Вони можуть нести бойове навантаження від 32 до 70 км, тобто навіть більше ніж "шахед". Мають дальність до 750 км, швидкість до 150 км/год. Можуть стартувати з катапульт або з коротких злітних смуг - як літак. Зовні вони виглядають досить незграбно, але за потенційною ефективністю - це приблизно так само, як оці "балалайки" чи навіть краще. А головне, компанія-розробник вже зараз виробляє до сотні таких дронів на місяць і може збільшити виробництво до 500 щомісячно. А це означає, що росіян чекають дуже гарячі та неспокійні ночі.

comments powered by HyperComments