Євросоюз остаточно схвалив передачу Україні доходів від заморожених активів росії

Вівторок, 21 травня 2024, 14:58
Доходи на заморожені на території Євросоюзу російські фінансові активи будуть передані Україні, що складе приблизно 3 мільярди євро на рік, 90% з яких піде на потреби ЗСУ.
Євросоюз остаточно схвалив передачу Україні доходів від заморожених активів росії

Рада Європейського союзу 21 травня схвалила рішення передавати Україні надходження від оподаткованих надприбутків заморожених активів Центробанку Росії. Про це повідомило постійне представництво Чехії в ЄС у соцмережі X.

"Передбачають, що щорічні надходження становитимуть приблизно 2,5-3 млрд євро. 90% очікуваних надходжень буде використано на військові цілі для підтримки оборони України", – ідеться в повідомленні.

Відповідно, менша частка, а саме 10%, піде на відновлення й реконструкцію України.

Мова йде, наголошуємо, не про повну конфіскацію російських активів, а поки що лише про використання для України доходів від цих активів.

У лютому 2023 року ЄС схвалив створення спеціальної робочої групи з використання заарештованих або заморожених російських активів для підтримки відновлення України.

30 червня 2023 р. агентство Bloomberg написало, що лідери держав – членів ЄС погодили план використання заморожених активів Центробанку Росії на користь України. Зокрема, країни ЄС розглядають імовірність введення податку на прибуток, отриманий від активів російського Центрального банку, щоб потім ці кошти спрямувати на допомогу у відновленні України.

21 вересня міністерка фінансів Сполучених Штатів Джанет Єллен заявила, що США погоджуються із планом ЄС віддавати Україні дохід із заморожених коштів росіян.

У березні 2024 року Reuters писав, що глава європейської дипломатії Жозеп Боррель хоче спрямувати 90% доходів від заморожених російських активів на зброю для України.

16 квітня Парламентська асамблея Ради Європи одностайно ухвалила резолюцію із закликом передати заморожені російські активи на відновлення України.

comments powered by HyperComments