Одеський аеропорт був приватизований незаконно

Четверг, 31 августа 2023, 13:23
Правоохоронні органи розслідують справу, яка почалася більш як 15 років тому - про приватизацію одеського аеропорту.
Одеський аеропорт був приватизований незаконно

У заволодінні аеропортом "Одеса" підозрюють п'ятьох осіб, серед яких екс-мер міста Олексій Костусєв та відомий бізнес-тандем Бориса Кауфмана та Олександра Грановського. Про це повідомляє НАБУ.

НАБУ та САП викрили злочинну групу, яка оволоділа майном вартістю 118 мільйонів гривень та доходом від його діяльності протягом 2012-2022 років у розмірі понад 2,5 мільярда гривень. Як встановило слідство, у 2011 році два відомі одеські бізнесмени організували схему заволодіння майном аеропорту. Для цього зареєстрували ТОВ, яке мало заснувати спільне товариство з Одеською міською радою, з розподілом часток 75% та 25% відповідно, щоб отримати у власність та подальшу приватизацію майнового комплексу аеропорту вартістю близько 118 мільйонів гривень.

Маються на увазі відомі одеські бізнесмени Олександр Грановський та Борис Кауфман.

Отримання згоди депутатів міськради на створення товариства забезпечив тодішній міський голова Олексій Костусєв, розповівши про нібито плани співзасновника інвестувати у розвиток аеропорту. Крім того, чиновник здійснив службову фальсифікацію, яка надавала підконтрольному ТОВ право утворювати спільне з ГМР суспільство в обхід конкурсу.

НАБУ стверджує, що отримане у спільне користування майно аеропорту не підлягало приватизації, оскільки мало загальнодержавне стратегічне значення, забезпечувало виконання функцій прикордонного та митного контролю. Понад 535 одиниць основних засобів із 2488 переданих були аеродромними об'єктами, які забезпечували безпеку польотів і не могли бути відчуженими у принципі.

Крім того, за договором "інвестори" зобов'язувалися внести статутний капітал у розмірі 355 млн грн, побудувати новий термінал та злітно-посадкову смугу. Однак більшість внесених коштів через дії учасників схеми стала предметом застави і була заблокована банком, тобто не підлягала використанню. Новий термінал було збудовано за кредит, взятий під заставу майнового комплексу аеропорту, а злітно-посадкову смугу не починали будувати взагалі, повідомляє НАБУ.

Внаслідок реалізації схеми її учасники заволоділи майном аеропорту на суму 118 млн грн та доходами від його діяльності у сумі понад 2,5 млрд грн.

Загалом, НАБУ і САП повідомили про підозру:
- двом одеським бізнесменам-співорганізаторам схеми Борису Кауфману та Олександру Грановському за ч. 3 ст. 27, ч. 5 ст. 191 КК України;
- колишньому меру Одеси Олексію Костусєву – ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366 КК України;
- колишньому в.о. заступника міського голови Одеси Миколі Ільченку – ч. 5 ст. 191 КК України;
- директору ТОВ – ч. 5 ст. 191 КК України.

comments powered by HyperComments