Жаби з гадюками: що відбувається на росії

Олександр Вельможко  |  Субота, 24 червня 2023, 09:47
З 23 червня з росії пішов просто шквал новин про дуже приємні для нас відносини між російськими силовими структурами, які дуже схожі на любовні стосунки жаби з гадюкою. Хто тут жаба, а хто гадюка - вирішуйте самі. Втім, що це таке, державний переворот, громадянська війна чи просто піар-постановка на фоні загальної поразки росії - ми поки що не знаємо.
Жаби з гадюками: що відбувається на росії

Якщо дуже коротко розібратися в основних подіях на росії, то ми побачимо наступне. Ватажок ПВК "Вагнер" Пригожин спочатку зробив кілька заяв на тему, що раніше Україна не "дамбила бамбас" 8 років, а повноцінно воювала на Донбасі з російською армією. А самій росії 24 лютого не треба було починати воювати взагалі, і вся ця війна там на болотах потрібна лише для того, щоб потішити самолюбство кількох осіб. Втім, зараз вони вже чешуть зовсім інше місце. Потім отой самий Пригожин заявив, що на одну з баз його "вагнерів" десь у тилу завдано ракетного удару російською ж армією. А ще потім він обурився взагалі та заявив, що пішов походом на ростов та на москву з 25 тисячами своїх посіпак - зеків та буде полювати на шойгу та гєрасимова.

Публікувалися голосові повідомлення від Пригожина. Цікаво, що всі файли з цими повідомленнями були записані в один і той же час - 19 годин по москві в одному місці. Тобто, пригожинська істерика може мати характер заздалегідь спланованої вистави.

Відповідно, російська влада запровадила у ростові, у москві посилені заходи безпеки, вивела на вулиці міст воєнну техніку, почала перекривати автотраси. Російські генерали почали записувати відеоролики, на яких вони з тремтячими руками закликають "вагнерів" здаватися. А самого Пригожина путінський режим вже звинувачує у спробі збройного захоплення влади та погрожує посадити у тюрму. Втім, я гадаю, що ватажку воїнства зеків як раз і місце серед зеків - за гратами.

Сам путін, за словами пєскова, який завжди бреше, був проінформований про все і почав діяти. Ми побачили як саме - опублікував відеозвернення до дня молоді, зовсім "не в тему".

Опівночі злетів та полетів у невідомому напрямку літак картопляного диктатора білорусі лукашенко.

Що ми можемо з цього розуміти?

По-перше, на росії дійсно почалося щось екстраординарне. Але це не громадянська війна, де протистоять різні ідеології та їх ідейні прибічники. Це суто конфлікт за владу між двома чи кількома силовими угрупованнями.

По-друге, причини цього конфлікту в тому, що Пригожин опинився там в такій ситуації, що або його ліквідовують, або він йде ва-банк.

По-третє, поки що незрозуміла реакція самого путіна на фактичну спробу перевороту. І незрозуміло - чи ще живий путін взагалі.

По-четверте, поки що незрозуміла позиція інших типу лідерів - кадирова, патрушева та деяких інших. 

По-п'яте  - якщо путіна дійсно вже немає, я маю на увазі справжнього, а не двійників, то зміст всього протистояння стає цілком зрозумілим. Поки справжній путін живий - вони там сидять тихенько, а коли він наказав довго жити - негайно почали боротися за владу.

І останнє. Всі ці події ніяк не повинні вводити нас в оману, що той чи інший російський діяч може стати союзником України. Всі вони вороги, злісні та запеклі. І їх внутрішня боротьба між собою - це просто можливість для ЗСУ, користуючись безладом на росії, взяти з цього якнайбільше - тобто провести ефективні наступальні дії.

І вони це роблять, оскільки російські "воєнкори" вже ниють від безнадьоги та прогнозують швидкий розпад російського фронту та радять своїм читачам з окупованих та прифронтових територій якнайшвидше тікати. Також вони повідомляють про досить значні наступальні дії ЗСУ під Бахмутом та у Запорізькій області. Та про наступ дещо пізніше.

comments powered by HyperComments