Як в Одесі борються з блекаутом після російських ударів: оперативна інформація 6 грудня (ВІДЕО)

Олександр Вельможко  |  Вівторок, 6 грудня 2022, 18:38
6 грудня проходить в Одесі під знак енергетичного блекауту, спричиненого російськими ракетними ударами та подоланням наслідків цього.
Як в Одесі борються з блекаутом після російських ударів: оперативна інформація 6 грудня (ВІДЕО)

Наразі вже достеменно відомо, яким саме чином росіяни атакували Україну 5 грудня. Загалом вони випустили 70 чи більше ракет різних типів, задіявши для цього стратегічні бомбардувальники, чорноморський флот та звичайну військову авіацію. Та навіть поєднання зусиль кількох родів військ виявилося замало.

Про події в Одесі та інші - у нашому відеоогляді.

Всього росіяни випустили 38 ракет Х101/Х555 з бомбардувальників Ту-95, що летіли під час запуску над Каспійським морем. Ще 22 ракети "Калібр" випустили кораблі чорноморського флоту у напрямку Одеської області. З літаків Ту-160, які знаходилися над Чорним морем, також у напрямку Одеської області випустили 3 надзвукові ракети Х-22, а з літаків Су-30 і Су-35, що злетіли з аеродромів у Криму - 6 ракет Х-59 та одну Х-31.

З цієї кількості в мінімум 70 визначених ракет збили більш як 60 - це дає ефективність роботи ППО у майже 90%. 15 ракет збили над південними регіонами України, в тому числі 8 над Одеською областю.

Але ті менш як 10 ракет, що не були збиті - завдали великої шкоди енергетичній інфраструктурі Одеської області, яка постраждала найбільше. 

Одеса та більша частина Одеської області опинилися на декілька годин у стані повного чи майже повного блекауту. Майже сюрреалістично при цьому увечері 5 грудня виглядали один-два світлофори, які працювали посеред повністю знеструмленого та темного міста. Однак вночі та у першій половині дня 6 грудня енергетики почали повертати струм - спочатку у об'єкти стратегічної інфраструктури, потім, потроху, у деякі житлові квартали.

Одеський водопровод через знеструмлення своїх насосних станцій на водозаборі на березі Дністра у Біляївці та в Одесі повністю припинив водопостачання в Одесі та ряді навколишніх населених пунктів. Однак вже вночі 6 грудня було відновлено водопостачання більшої частини Одеси. У другій половині дня воду подали вже всім одеситам.

Припинилася робота майже всіх котелень системи центрального опалення Одеси. Та вже у першій половині дня 6 грудня знову запрацювали 11 великих котелень та частина з 146 малих котелень. Загалом з теплом на вечір вже 88% всіх абонентів, які мають центральне опалення.

Міський електротранспорт в Одесі зупинився під час знеструмлення. Частина трамваїв та тролейбусів вимушено залишился, разом з водями, ночувати на вулицях міста. Однак, користуючись буквально залишками потужностей у контактній мережі, частина рухомого складу змогла ще увечері 5 грудня потроху дістатися до депо.

На залізниці виникли затримки руху ряду пасажирських потягів у напрямку з Одеси та до Одеси. Також ряд приміських електричок затрималися через знеструмлення всього Одеського залізничного вузла. Та за рахунок задіяння резервних тепловозів вдалося не припиняти рух навіть приміських електричок. 

Загалом росіяни витратили на ракетний обстріл майже півмільярда доларів - для того, щоб ненадого зашкодити звичайній життєдіяльності у Одеській області. 

comments powered by HyperComments