Оперативна ситуація 14 серпня: удари по мостам через Дніпро, підготовка втечі окупантів з Херсону та ракети з фрегата "Адмирал Макаров" (ВІДЕО)

Александр Вельможко  |  Неділя, 14 серпня 2022, 14:04
Аналізуємо оперативну ситуацію в Одеській області, на фронтах та на морі 14 серпня, на 172-й день Великої Вітчизняної війни українського народу проти російських загарбників. Чому не обстрілюють Одесу, удари по мостам через Дніпро та унікальні кадри ракетного залпу з фрегату "Адмирал Макаров".
Оперативна ситуація 14 серпня: удари по мостам через Дніпро, підготовка втечі окупантів з Херсону та ракети з фрегата "Адмирал Макаров" (ВІДЕО)

Станом на 14 серпня Одеська область залишається, на щастя, без обстрілів, хоча повітряні тривоги лунають постійно. Напередодні, 13 серпня вдень над Одесою збили ворожий розвідувальний безпілотник "Орлан-10", а через пару годин після цього оголосили повітряну тривогу. Це мене в той момент дуже занепокоїло, оскільки протягом останнього місяця були прецеденти як спочатку збивали безпілотник, а потім через кілька годин був обстріл. Та цього разу обійшлося - або не наважилися випустити ракети, або вони самоліквідувалися.

Одночасно в Одеській області затримують різноманітних колабораціоністів. Туди їм і дорога - за грати.

На морі росіяни продовжують тримати обмежений склад свого оперативного з'єднання чорноморського флоту - всьго з двома ракетними кораблями. А ми тим часом демонструємо унікальні кадри, зроблені ще 11 серпня з берегу та прямо з борту російського фрегата "Адмирал Макаров" - як запускають ракети "Калібр", які згодом було збито над Харківською областю. Також ми бачимо, як увечері 13 серпня виходить в море з Севастополя корвет проекту 22160 з сухопутним ЗРК "Тор" на кормі.

Ситуація на фронті загалом без змін. На Донбасі ворог на декількох напрямках намагався вести наступальні дії - але скрізь був відбитий з втратами. Найголовніші події - на південному фронті у Херсонській області. Тут, за офіційними даними Генштабу, росіяни ведуть оборонні дії. За словами голови Миколаївської військової адміністрації Віталія Кіма - окупанти вивели з Херсону вищий командний склад свої військ. Також напередодні ЗСУ завдали чергового удару по мостам через Дніпро по Каховській ГЕС, зробивши цей суміщений автомобільно-залізничний міст непридатним не лише для руху транспорту, а й для подальшого ремонту. А сьогодні вночі було завдано чергового удару по Антоновському автомобільному мосту біля Херсону. Дивимось, як там декілька разів щось палає та вибухає, та одного моменту видно роботу російської ППО - безнадійну та безрезультатну. Працює HIMARS.

Британська розвідка оприлюднила черговий аналітичний звіт про події на Херсонському напрямку. Британці констатують факт непридатності мостів через Дніпро для будь-якого транспорту та роблять висновок, що російське угруповання на правому березі Дніпра повністю залежить від обсягу спорядження, боєприпасів та продовольства - які в дуже обмеженій кількості переправляють по двом понтонним переправам. Це ще раз підтверджує наш висновок про те, що дане угруповання російських війсьск знаходиться у оперативному оточенні, у вогневому мішку - і його доля вже у стратегічному плані вирішена. Фактично той самий висновок робить і "Інститут вивчення війни": там вважають, що через блокаду і обмежене постачання російські війська на правому березі Дніпра в Херсонській області "швидше за все, втратять здатність захистити себе".

А якщо приплюсувати сюди слова Віталія Кіма про виведення штабів на лівий берег Дніпра та інформацію про мінування окупантами всіх важливих споруд у Херсоні - то ясно одне. Досить скоро росіяни будуть вимушені тікати з Херсону у якості "жесту доброї волі", але перед цим спробуть перетворити квітуче місто на випалену землю.

Командувач ЗСУ генерал Валерій Залужний під час розмови з головою комітету начальників штабів США Марком Міллі зауважив, що Україна вже повністю розгромила п'яту частину всієї наявної армії росії. І тому у наступному випуску я детально проаналізую - куди зникає російська армія. Одночасно у США оцінили якість дій ЗСУ за 10-бальною шкалою - на 12.

НАТО, США та Європа затискають росію з усіх боків. Пришвидшена процедура вступу до НАТО Фінляндії та Швеції зробить Балтійське море суто внутрішнім морем НАТО. А росія там вже зараз відкинута фактично на кордони XVI століття - коли вона за часів царя Івана Грозного мала невеличку ділянку узбережжя Балтики. У самій росії починаючи з липня почалося стрімке зменшення бюджетних надходжень, що загрожує їй дуже великим дефіцитом бюджету і, як наслідок, неможливістю платити зарплати "силовикам", найманцям та іншим бюджетникам. Що це означає? Що путіну або доведеться увімкнути друкарський станок, щоб надрукувати якнайбільше дерев'яних рублів і запустити маховик шаленої інфляції, або стикнутися з власними голодними "силовиками", Санкції працюють, розвалюючи росію економічно, технічно та політично зсередини. 

Тому тримаймо стрій, працюємо для перемоги та звільнення всіх українських територій - від Донбасу до Криму. До речі, є дуже цікава та обмежена у часі пропозиція від мене. Куплю квартиру або будинок у Ялті за ціною 1 гривня за квадратний метр. 

comments powered by HyperComments